אודות

בית ספר מכל"ל

בית ספר מכל"ל נוסד בראשית שנות החמישים ברמת גן, כאשר הוכרז על ביטול הזרמים בחינוך והקמת החינוך הממלכתי. בית הספר הוקם ע"י ניצולי שואה ובתחילה, תלמידיו היו ברובם ילדים ניצולי גטו לודז’ שבפולין. שם בית הספר הינו עדות לכך והוא מורכב מראשי התיבות: מזכרת כבוד לקדושי לודז’.

לימים התרחבה השכונה ואוכלסה ע"י עולים מבולגריה, תימן, מזרח וצפון אפריקה. גלי העלייה המגוונים שינו את צביונה והרכבה הדמוגרפי של השכונה והיא מאופיינת כיום בהטרוגניות רבה.

בראשית הקמתו של בית הספר התבססה ההשקפה החינוכית והמדיניות הנגזרת ממנה על ההנחה כי תלמידים ממשפחות ברוכות ילדים זקוקים לרכישת מקצוע על מנת לסייע בכלכלת המשפחה ובית הספר הוכרז כבית ספר “קדם מקצועי". הלימודים הוארכו עד השעה 16:00 והתלמידים למדו גם מלאכה: הבנים למדו מסגרות ונגרות והבנות למדו סריגה ורקמה.

המנהל הראשון של בית הספר היה מר משה ברקול. כמנהלו השני כיהן מר איש-שלום. לאחר פטירתו של מר איש-שלום התמנה למנהל מר משה חרש, שפעל יחד עם ועד ההורים לביטול המגמה הקדם-מקצועית, דבר שהוביל להעלאת רמתו הפדגוגית של בית הספר ולעלייה בהישגים הלימודיים של תלמידיו. מגמה זו נשמרה, בית הספר שינה צביונו ובהתאם לכך הותאמו חזונו ומטרותיו. בשנת 1979 מונתה הגב’ מרים ויין למנהלת. לאחר שנים רבות של ניהול בית הספר פרשה הגב' ויין לגמלאות והגב' אביטל מכנס החליפה אותה בתפקיד אותו מלאה תשע שנים. בין השנים 2006-2013 ניהלה את בית הספר הגב' אורית איתיאל. דפנה אידל כיהנה כמנהלת בשנים 2015-2013, והחל משנה זו מנהלת את בית הספר הגברת עינת זבולון.

בית הספר הינו מהמובילים בעיר בהישגיו הפדגוגיים, הלימודיים ובצביונו האיכותי והייחודי. הוא מונה כ-570 תלמידים הלומדים ב-21 כיתות אם. בית הספר מחולק לשני מבנים: חטיבה צעירה בה לומדים תלמידי כיתות א’-ב’ ובניין מרכזי לתלמידי כיתות ג’-ח’. בבית הספר הכיתות מתוקשבות ומצוידות במחשב, מקרן ומסך. כמו כן, קיימת מעבדת מחשבים, חדר מוסיקה מרווח, ספריית אנגלית, אולם ספורט, חדר מחול, מעבדת מחשבים חדישה וסדנת אמנות ייחודית. חצרות בית הספר עברו שיפוץ נרחב. לצד לימודי הליבה לומדים התלמידים גם לימודי העשרה בתחומים מגוונים ובכך ניתן מענה הוליסטי לכלל התלמידים.

פרטים כלליים

שלב חינוך:
א-ח
מספר תלמידים:
605
מנהל/ת:
עינת זבולון